„V současné době jezdily už jen na lince S3 z Tišnova po Židlochovice nebo Hustopeče a S2 z Křenovic do Brna," řekl Deníku Rovnost mluvčí firmy Kordis, která je koordinátorem hromadné dopravy v kraji, Květoslav Havlík.

Před výlukou na hlavním koridoru mezi Brnem a Blanskem podle něj tato vozidla historicky jezdila z Brna až do Letovic na Blanensku.

Ve Strážnici přivítali dvanáct dětí narozených v posledních dvou letech.
Přivítali nové Strážničánky. Maličký šohaj přišel v kroji

Podle informací serveru Zdopravy.cz vlakové jednotky 560 jezdící na jihu Moravy skončily předčasně kvůli nové směrnici ECM, tedy anglicky Entity in Charge of Maintenance. „U řady 560 jsme počítali s ukončením provozu v letošním roce a náhradou novými jednotkami Moravia,“ sdělil serveru mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Zavedení směrnice přináší jednotné evropské standardy v oblasti údržby vozidel a přispívá k vysoké bezpečnosti železniční dopravy.

Elektrickou jednotku řady 560 dělníci sériově vyráběli v letech 1970 až 1971 v závodě Vagónka Tatra Studénka pro Československé státní dráhy. Sérii předcházely dvě třívozové jednotky s řídicími vozy vyrobené už v roce 1966.