Jak se ukázalo, tato iniciativa nebyla marná. Jejich kandidátka totiž včera v klání komunálních politiků v obcích do 2000 obyvatel zvítězila. Na slavnostním večeru v Praze pak převzala ocenění 250 000 korun do obecního rozpočtu a navíc tradiční Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce.

Tato energická žena je starostkou již deset let. Za dobu jejího působení obec opravila všechny chodníky a komunikace, bylo zrekonstruováno víceúčelové sportoviště. Přibylo také nové obratiště autobusů a zmodernizována hasičská zbrojnice. Zdravotní středisko získalo sídlo v centru obce.

Starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.Do finále letošního čtvrtého ročníku soutěže Era Starosta roku postoupilo pět kandidátů. „Ocenění by si určitě zasloužilo všech pět, protože odvádějí obdivuhodnou práci. Obce pod jejich rukama vzkvétají, občané jsou spokojení a žijí čilým společenským životem. Vlasta Mokrá však hodnoticí komisi oslovila svou živelnou povahou se srdcem na dlani. Spojuje lidi, umí je nadchnout pro společnou věc, přesně chápe potřeby obce," řekla při vyhlašování výsledku Lenka Heřmánková, manažerka Poštovní spořitelny. (jg)