To, co se ve dvacátých a třicátých letech nosilo, předvedla skupina i v pátek na dobovém plese ve Vlkoši, kde zazářila s módní přehlídkou. O desítky let zpět se tamní sokolovna přenesla už počtvrté. „Na plese ve Vlkoši nejsme poprvé. Zpočátku jsme pomáhali s organizací a v loňském roce jsme dělali módní přehlídku dobového spodního prádla a zimní sportovní módy. Tentokrát jsme se pustili i do společenského oblečení. Všechny kousky jsou originály, které jsou například od lidí, jenž je mají doma a je jim líto takové unikáty vyhodit," prozradila Létalová , podle které se tehdejší móda více zaměřovala na detaily a byla méně vyzývavá. „Lidé prostě šaty nosili s větší noblesou," shrnula mladá žena, která na dobový ples každoročně i plesové kousky půjčuje.

O stylovou atmosféru se starali i Melody Gentlemen z Lednice, v jejichž podání zazněli známé i méně známé melodie. A taneční parket byl stále plný. Dorazili nejen lidé z Vlkoše, ale i z dalších měst. Ples se pyšní i mezinárodní účastí. „Přijeli jsme z Brna, a to na doporučení našich známých, kteří sem jezdí. Jsme tu poprvé a ples je skutečně vydařený," svěřila se například Hana Pospíchalová. Akcí byl nadšen i její doprovod. „Líbila se mi i módní přehlídka. Přiznám se, že módní rozdíl mezi dvacátými a třicátými lety nijak zvlášť nevnímám, ale oblečení tehdy mělo svůj styl. Bylo elegantní a hezké," zhodnotil i Daniel Kreml.

Kromě hudby a tance, který je na plese samozřejmostí, se návštěvníci dočkali i dražby. „Vydražíme například kalendář Dukly, který je podepsaný všemi vyfocenými sportovci, exkluzivně se nám podařilo získat dvě mešní vína. Mezi věcmi nechybí ani dresy Jarmily Machačové nebo skokana Jakuba Jandy," sdělil pořadatel plesu Petr Něnička. Výtěžek z dražby zamíří do afghánského města Logar, kde za peníze pořídí kamna do škol.

Večerem provázel už potřetí herec Vasil Fridrich. „Ve Vlkoši mám babičku, takže se tu občas objevím a s pořadateli se znám. Je to skvělý nápad a dle mého i zázrak, že v relativně malé obci jsou lidé schopní zorganizovat akci takových rozměrů a charakteru. Atmosféra té doby je úžasná, ženy chodily v sukních a šatech, muži v oblecích. Bylo to krásné," hodnotil tehdejší dobu i ples známý herec.