Vlkošané si v říjnových komunálních volbách zvolili velice pestré devítičlenné zastupitelstvo. Mandáty dostalo hned sedm stran nebo sdružení.

Ustavující zastupitelstvo nakonec sesadilo šestapadesátiletého starostu Jaroslava Kozáka (SNK) i třiapadesátiletou místostarostku Annu Čarkovou (Volba pro Vlkoš).

Novým starostou se tak ve čtvrtek stal pětatřicetiletý Jiří Flora z vítězné ODS. Místostarostou zvolili třiačtyřicetiletého hospodského Milana Sluku (Nezávislí občané). „Už před volbami jsme se domluvili, jakým způsobem budeme spolupracovat. Po volbách jsme měli ještě nějaká jednání, takže zastupitelstvo pak už proběhlo bez problémů. Zatím všechno funguje bez nějakých obtíží a myslím si, že by to mohlo fungovat i nadále,“ prohlásil nový první muž vlkošské radnice Jiří Flora.

Ten měl bezkonkurenčně nejvyšší podporu voličů. Na ustavujícím zastupitelstvu to už tak jednoznačné nebylo. „Z devíti hlasů bylo pět pro, jeden se zdržel a tři proti,“ upřesnil Flora. Podobným poměrem si ve Vlkoši zvolili i uvolněného místostarostu.

Nový neuvolněný starosta je finančním ředitelem kyjovské stavební firmy. „Nějakým způsobem jsem se domluvil s majitelem firmy, že budu mít víceméně volnou pracovní dobu. Vypadá to tak, že by to měla mít bez problémů slučitelná funkce. Čas ukáže, že rozhodnutí bylo správné,“ dodal Flora s tím, že hlavním úkolem nového vedení Vlkoše je vybudování kanalizace.