Prvenství v konkurenci 210 zapojených tříd je navíc posunulo do celorepublikového finále. „Když jsme se dozvěděli o našem vítězství v okresním kole, s nesmírným nadšením a zápalem jsme se vrhli do kola krajského, které jsme následně také vyhráli. Osobně se mi líbí, že všichni žáci jsou nuceni spolupracovat, vzájemně se podporují a neskutečným způsobem tím posilují týmového ducha. Díky aplikaci WocaBee si žáci učení cizího jazyka užívají, snaží se předhánět v bodovém žebříčku a zapojovat do měsíčních soutěží,“ uvedla pedagožka Eliška Slavíková. Ta ve vítězné třídě vyučuje angličtinu.

Řidič v Petrově naboural rozvodnu a ujel.
FOTO: Řidič v Petrově na Hodonínsku naboural rozvodnu, policisté hledají svědky

Soutěž je totiž výhradně v online prostředí, a to v aplikaci na učení slovíček pro školy. „Čtvrtý ročník Jazykového WocaBee šampionátu je z pohledu účasti škol rekordní - do soutěže se zapojilo až devadesát tisíc žáků z celé České a Slovenské republiky. Vítězství šesťáků ze Základní školy Vnorovy je tak ještě cennější než kdykoli předtím. Nejdůležitějším výsledkem v šampionátu je ale motivace k učení a stovky naučených nových slovíček, které si žáci skutečně zapamatují,“ sdělil organizátor soutěže a autor aplikace Michal Ošvát.

Vnorovští šesťáci, kteří se za dosavadní trvání soutěže naučili už 314 nových slovíček, postoupili do celostátního finále. To vyvrcholí ve středu 23. listopadu. „Nejlepší třída z České republiky získá kromě zajímavých věcných cen i atraktivní výhru pro školu, a to šedesát tisíc korun na modernizaci vyučování,“ doplnila za pořadatele Jana Čikelová.