„Zatím jsme svatohubertskou mši pořádali jen jednou, a to u příležitosti pětapadesáti let sloučení tří mysliveckých sdružení – Vnorovy, Zarazice a Lidéřovice. A nyní ji máme po šesti letech podruhé,“ říká předseda vnorovského mysliveckého sdružení František Gajoš.

Ten upozornil na to, že vnorovští myslivci zpívají na svatohubertské mši ještě na dalších třech místech na Moravě. „Například v Nedachlebicích ji zpívají ve společenství zahrádkářů, včelařů a rybářů,“ přiblížil Gajoš. Podle něj se nyní bude svatohubertská mše ve vnorovském kostele opakovat každým rokem. „Jsme parta dobrých chlapů. Máme spoustu pracovitých lidí, kteří mají rádi myslivost. Přeji si, abychom tak pokračovali,“ doufá předseda více než čtyřicetičlenného spolku.

Po mši se myslivci přesunuli na tamní hřbitov, kde uctili památku zesnulých kolegů a přátel myslivosti. Na veselejší notu se Vnorovští naladili během Mysliveckého odpoledne v Lidéřovicích, kde si přišli na své především gurmáni. Těm myslivci připravili šedesát kilogramů ovaru a přes pět set porcí srnčího a kančího guláše. „Myslím si, že si všichni přišli na své. Pohoštění bylo zdarma, protože si to veřejnost zaslouží. Máme totiž od ní pronajaté honitby,“ upozornil František Gajoš. Tomu spolu s kolegou Zdeňkem Svobodou udělil šéf Okresního mysliveckého spolku Hodonín věrnostní medaile. „Vnorovští myslivci patří mezi nejaktivnější na okrese,“ podotkl okresní předseda Radovan Mančík.

Vnorovští myslivci totiž pořádají mimo jiné oblíbené zvěřinové hody a plesy. Pořádají veřejné střelecké závody na vlastní brokové střelnici a pomáhají vinohradníkům proti okusu od zvěře.