„V Terezíně jsme čerpali sklep, který zatopila spodní voda i voda z laguny v polích,“ řekl ke středečnímu rannímu výjezdu hasičů jejich jihomoravský mluvčí Jaroslav Haid. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Hodonína. Voda z laguny vtekla do dvoru i do domu.

Za uplynulé tři dny, od pondělí 24. května, podle Haida hasiči v kraji kvůli přívalovým dešťům vyjížděli celkem k devadesáti zásahům. Z toho nejčastěji se jednalo o čerpání vody ze zatopených sklepů a dalších prostor zejména ve Slavkově u Brna a v dalších místech okresu Vyškov. Ze silnic v několika okresech kraje hasiči celkem odstranili dvaadvacet podmáčených a vyvrácených stromů a větví. Jedenáctkrát hasiči vyjížděli k odstranění nebezpečných stavů - zejména k likvidaci bahna ze silnic a uvolnění ucpané kanalizace.

Podobné počasí jako ve středu lze očekávat i ve čtvrtek. Meteorologové předpovídají oblačnou až zataženou oblohu a přes den déšť nebo přeháňky na většině území. Bouřky by se měly objevit jen místy. Nejvyšší teploty mají dosáhnout sedmnácti až jednadvaceti stupňů Celsia. V pátek by měly být zpočátku dne srážky na Moravě četnější a ojediněle se mohou opět vyskytnout bouřky. Během dne má oblačnosti přibývat a postupně má na celém území pršet, místy se vyskytnou i bouřky. Ráno mohou potrápit mlhy.

Hladina řeky Moravy ve Strážnici, kde byl ve středu druhý stupeň povodňové aktivity, už klesla. Vodohospodáři hlásí normální stav.