„Pro děti bude připraveno odpoledne plné zábavných a sportovních her, díky kterým budou moct rozvíjet i své schopnosti v tvůrčích oblastech,“ pozvala na akci mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková. Jak dodala, slavnosti mají letos podtitul „Vodní království slaví Den dětí“.

Podle slov Kotáskové je tak cílem uspořádat velký den dětí ve spolupráci s ostatními organizacemi v Hodoníně a společně pro děti připravit den plný her, zábavy a zároveň naučných workshopů.

Slavnosti Vodního království se letos uskuteční pětadvacátého června. Program odstartuje ve třináct hodin. Už od desíti hodin bude ale pro děti připraven závod na raftech na slepém rameni řeky Moravy. Návštěvníci se mohou těšit i na malý jarmark, autogramiádu a audienci u královny Vodního království. Program pro děti vyvrcholí v devatenáct hodin. „Večer je pro návštěvníky slavností připraven velkolepý koncert Hodonínského symfonického orchestru ve spolupráci s rakouskými hudebníky, kdy se představí hudební těleso o sto padesáti hudebnících,“ řekla k večernímu programu Kotásková.

I letošní slavnosti se tak odehrají v areálu Masarykova muzea a slepého ramene řeky Moravy. Vodní království město založilo v roce 2008 ku výročí sedmi set osmdesátého výročí od udělení městských práv. „Město chtělo navázat svou bohatou královskou historii. Řeka Morava, která městu přinášela obživu i ochranu se stala hlavním motivem při založení Vodního království. Cílem bylo vytvořit nový kulturní projekt, rozšířit nabídku cestovního ruchu, podpořit budoucí aktivity na Baťově kanálu a zábavnou formou si připomenout historii a život našich předků,“ přiblížila důvod vzniku tohoto projektu Kotásková.