O tom, že na své si odpoledne přijdou i dospělí, přesvědčuje hned zkraje divadlo o Šípkové Růžence. V pojetí zcela netradičním. Růženku hraje muž. Baví nejen děti, které jsou vtaženy do děje a spolupracují, ale i dospělé. „Pohádka nadchla mě i syna, kvůli kterému především jsme sem dnes vyrazili. Jsme tu poprvé a program je opravdu super,“ pochvaluje si akci Martina Můčková ze Strážnice.

Vodní království slibuje zábavu pro celou rodinu. Svůj stánek tu mají Vodovody a kanalizace Hodonín, které v sobotu odpoledne umožňují zájemcům i prohlídku čistírny odpadních vod. Prezentují se hasiči, městská policie i Police České republiky, která na slavnosti přivezla i policejní člun. Na hlavním pódiu čeká na návštěvníky program až do večera a velkým lákadlem je také šermířský turnaj na koních.

Na děti čeká plnění nejrůznějších úkolů, které jsou připraveny v areálu Masarykova muzea. „Každoročně se snažíme jednotlivé úkoly trochu obměňovat, ale vždycky jsou až na výjimky v duchu vodního království, takže se týkají vody. Výjimkou je například překážková dráha, kterou tady u zámečku máme letos, a to z toho důvodu, že jsme chtěli, aby se děti i trochu hýbaly,“ říká Petra Kašíková ze Střediska volného času v Hodoníně.

Mimo úkolů z režie Střediska volného času si mohou děti vyzkoušet například šerm pod dohledem skupiny Dračí úsvit, přechod přes řeku Moravu, střelbu lukem a mnoho dalších.

Nejen úkoly jsou však to, co malé návštěvníky zajímá. Zejména slečny jsou nadšené z královny Vodního království, kterou je v letošním roce Iva I. Do modrých královských šatů a korunky se Iva Gajdová nedostala náhodou. „Pracuji v domě kultury, takže to bylo docela jasné,“ směje se mladá žena, kolem níž po celé odpoledne krouží zástupy dětí a loudí fotku.

„Je to samozřejmě příjemné, sama tu mám dvě malé děti, které jsou pořád se mnou, a je to moc fajn. A před ukončením akce budu mít ještě i autogramiádu,“ říká královna.

MICHAELA IVÁNKOVÁ