Společnost Vodovody a kanalizace zpracovává vodu pro téměř celý okres. Nová hodonínská koalice se nejdříve chystá odvolat z pozice delegáta u jejího nejvyššího orgánu bývalého místostarostu Jána Lahvičku, poté schválit nového zástupce. Komunistický předák ve slováckém městě přitom před rokem získal podporu nejen tehdejší koalice, ale i velké části té současné. Navíc odvolání přichází jen dva dny před valnou hromadou. „Jsem zvědavý, jak si teď současná koalice poradí," řekl Lahvička.

Městští právníci totiž upozornili na to, že u jeho loňské nominace je uvedené, že je místostarosta. Tím už ale od listopadu loňského roku není.

Nad mimořádným zastupitelstvem se pozastavují i opoziční Nezávislí. V materiálech pro jednání prý nenašli jediné zdůvodnění, jakoukoliv mimořádnou událost, která by se odehrála od posledního řádného zasedání. „Jedná se tedy o mocenské manýry personálního zastoupení, či náhlou změnu postoje? Nebo, ač se tomu nechce ani věřit, nedokázali dva placení zástupci za naše město v orgánech Vodovodů a kanalizací včas předat ani informaci o termínu konání valné hromady?" zeptal se lídr Nezávislých Igor Taptič. Poukázal také na to, že valná hromada se koná i tentokrát v naprosto zažitém termínu jako každý rok.

VÍCE SE DOČTETE VE ČTVRTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ HODONÍNSKÉHO DENÍKU ROVNOST