„Jako výpomoc je uvolnila vojenská základna v Přáslavicích na Olomoucku. Dva vojáci ode dneška působí na centrálních operačních sálech, čtyři na chirurgické ambulanci a čtyři na interním oddělení a jednotce intenzivní péče,“ informoval ve čtvrtek odpoledne mluvčí kyjovské nemocnice Filip Zdražil.

Podle ředitele nemocnice Lubomíra Wenzla jde o vítanou pomoc. „Velkou část pacientů tvoří lidé upoutaní na lůžko, u kterých je nutné zajišťovat například pravidelné polohování, abychom zabránili proleženinám a jiným komplikacím. Pomáhají taky s transportem pacientů na odděleních,“ přiblížil přínos vojáků ředitel nemocnice.

V ní se nyní situace mírně zlepšuje. „Klesá počet covid pozitivních pacientů hospitalizovaných na standardních lůžkách, kde nyní leží zhruba čtyřicítka lidí. Plně obsazena jsou však nadále lůžka akutní napojená na plicní ventilaci,“ přiblížil mluvčí s tím, že těchto lůžek má nemocnice aktuálně k dispozici dvanáct.

Klesá i počet nemocných zdravotníků. „Těch momentálně evidujeme okolo padesátky, což je zhruba poloviční číslo oproti kritickému stavu před třemi týdny,“ doplnil Zdražil.

Podle posledních informací od krajských hygieniků odhalily testy za středu v hodonínském okresu devětasedmdesát nových covid pozitivních případů.