Vozidlo patří mezi zhruba stovku kusů, které jsou v sobotu dopoledne k vidění v bývalém vojenském areálu v hodonínské části Pánov. Koná se tam už desátý ročník Vojenského dne. „Pro diváky jsou vždycky nejatraktivnější bojová vozidla. Bojové vozidlo pěchoty, cvičný tank a podobně. Mohou se na nich i povozit, a to už se stává málokdy," říká hlavní organizátor akce Zdeněk Crhák.

Při defilé od deseti hodin dopoledne se ukazují různé stroje. Motorky i nákladní auta. Z východní i západní strany železné opony. Na popud moderátorů občas předvedou, jak zvládají jízdu i v náročném terénu. Někteří řidiči však přeceňují sílu svého vozu a zapadnou, na řadu tak přichází i vyproštění. „Klasická avia, stojí," podotkne s nadsázkou Jesenský k jednomu zapadnutému vozidlu.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Představení vojenské techniky sledují davy diváků, obvykle chodí kolem dvou tisíc lidí. Většina z nich má v sobotu v ruce nějaký nápoj. Akci letos přeje počasí. Podle organizátorů možná až moc. „Teploty jsou poměrně vysoké. Ideální je kolem pětadvaceti stupňů, dneska je přes třicet," hlásí Crhák.

Organizátoři jsou ale na slunečné počasí připravení. Kromě několika stánků s občerstvením mají připravené i další způsoby ochlazení. „Jsou tady dvě cisterny s vodou. Můžete se opláchnout, ochladit, namočit šátek," nabádá návštěvníky moderátor akce.

Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest.
Baťův kanál? Víme, jak daleko je rozšíření okruhu mezi Veselím a Vnorovy

Na Pánově je připravený bohatý program. „Máme nachystané ukázky výcviku policejních psů, v plánu je bojová ukázka i seskoky parašutistů. V aréně se budou dvě bojová vozidla pěchoty nahánět mezi sebou. Připravili jsme také soutěž ve výměně pneumatik," vyjmenovává Crhák.

Atraktivní je pro příchozí také možnost proletět se vrtulníkem.

Minulý ročník akce si můžete připomenout ZDE.

Zdroj: Youtube