Starosta sousedních Dubňan František Tříska si nechal jméno svého favorita voleb pro sebe. „Není důstojné, abychom jako starostové říkali lidem, koho mají volit. Každý má svůj rozum a svůj cit. Takže nikoho veřejně podporovat nebudu," řekl starosta za Svobodnou občanskou samosprávu.

Straníci většinou svoji volbu zveřejnili. „Ještě nejsem rozhodnutý, koho půjdu volit. Je to tak padesát jedna ku čtyřiceti devíti ve prospěch Karla Schwarzenberga, který je koaličním prezidentským kandidátem," sdělil občanskodemokra­tický poslanec Walter Bartoš.

I lidovečtí politici se ještě rozhodují. „Naše prezidentská kandidátka Zuzana Roithová se vyslovila k podpoře Karla Schwarzenberga. Sám se ale ještě musím rozmyslet, protože současná vládní politika pro mě není přijatelná, a to zvláště v rodinné a sociální oblasti," vysvětlil krajský místopředseda KDU-ČSL Libor Ambrozek.

Jeho straničtí kolegové Pavel Čejka a Martin Bedrava zřejmě kandidátu TOP09 svůj hlas dají. „Podpořím knížete Schwarzenberga. Ne že bych měl vyloženě něco proti Miloši Zemanovi. Za ta léta v politice mám už na oba ucelený názor a myslím, že Karel Schwarzenberg může do české politiky vnést zklidnění a nadhled," řekl bývalý veselský starosta a současný oblastní vedoucí Správy a údržby silnic Martin Bedrava.

Jeho bzenecký kolega podpoří kandidaturu Karla Schwarzenberga proto, že s ohledem na dřívější působení v politice je jeho jméno čistší. „Tím nechci nijak shazovat Miloše Zemana. Ne všechno, co udělal, bylo špatné," dodal Pavel Čejka.

U sociálních demokratů na Hodonínsku se zdá, že by v druhém kole mohli podpořit Miloše Zemana. A rozdělení na „dienstbierovce" a „sobotkovce" nevidí jako reálný stav. „Toto rozdělení je jen uměle vyvolané mediálními prostředky. Nevidím důvod, proč by se měla sociální demokracie štěpit. Naše grémium rozhodlo, že bude podpořený Miloš Zeman. A já s tím souhlasím," řekl předseda hodonínského okresního výboru Jiří Janda. Pro Zemana je také jeho stranický kolega Jiří Mráka. „Cítím levicově a hlavně sociálně, proto si myslím, že je pro mě daleko lepším kandidátem Miloš Zeman. Sociálního cítění má daleko víc než pan Schwarzenberg," uvedl bývalý hodonínský starosta. Ten v současnosti patří mezi ty z ČSSD, kteří nejsou ve vedení Hodonína.

Také nejoblíbenější komunistický kandidát v krajských volbách Ivo Pojezný bude volit bývalého premiéra. „Určitě budu volit levicovějšího kandidáta. A tím je pan Zeman," objasnil Pojezný.