Dostat se na síť mohou například výletníci na Baťově kanále, a to v řadě přístavů. Bezbariérově se k webu připojí ve Veselí nad Moravou, Strážnici, Petrově, sudoměřickém Výklopníku i na hodonínském Přístavišti. „Wifi je ve větších přístavech a ve většině je volně k dispozici, o dostupnosti informujeme na našich webových stránkách. Provozovatelé ji zpřístupňují v balíku svých nabídek," informoval ředitel Baťova kanálu Vojtěch Bártek.

Ten je se současným pokrytím služby spokojený. „Je dobrá především pro ty, kteří plují na hausbótech nebo jedou kolem kanálu na kole. Mohou hned najít, co je čeká u dalšího přístavu, či se dostanou k nabídce konaných akcí," upozornil na výhody provozovatel.

Podobně jsou na turisty připravení v kyjovském informačním centru. „Asi měsíc se u nás lidé mohou k internetu bezplatně připojit, jen si musí požádat o heslo. Samozřejmě máme omezené plošné pokrytí," sdělila referentka informačního centra Lucie Tomanová.

Kromě tohoto místa se mohou zájemci dostat do webového prostředí na obou kyjovských koupalištích. Ve volné zóně se plavci připojí přímo a bez hesla. „Hosté si nosí notebooky. Před rokem proto s iniciativou ohledně wifi přišel správce koupaliště Viktor Kupský," připomněl ředitel Technických služeb Kyjov Oldřich Talaš.

Bezplatně se na webové stránky dostanou příchozí na podatelně kyjovského městského úřadu. „Máme bezdrátový internet také v zasedacích místnostech, kde se na něj mohou připojit zájemci při jednáních, heslo je vyvěšené na zdi," uvedl radniční informatik Antonín Novák.

Podobná situace je v Hodoníně. „V budovách městského úřadu a radnice neposkytujeme veřejnosti volnou wifi. Otevřenou síť máme v zasedacích místnostech, kde je hlavně pro účely jednání návštěvy a prezentace. Sice se dá připojit v blízkosti místnosti, ale síť není primárně určená veřejnosti," upozornila mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová. Obyvatelé a návštěvníci města mohou využít připojení v turistickém informačním centru, kde je zdarma.

Stadiony

Nabídku jim ještě rozšiřují příspěvkové organizace města. Zájemci tak mohou bezplatně surfovat v útrobách zimního stadionu, na fotbalovém stadionu a s vyžádaným heslem i na koupališti. Volná wifi je i v městské sportovní hale. „Budova je ze železobetonu, proto se lidé mohou setkat se slabším signálem," podotkla Lahová.

Neomezený přístup na internet mají hosté hodonínského kulturního domu, ale jen na čtyři hodiny. „Jde o aktivitu poskytovatele připojení, který nám dočasně uvolní linky i při divadelním festivalu Hobblík," sdělil vedoucí provozního oddělení domu kultury Radek Pospíšil.

Veselí nad Moravou kromě přístavu podobnou nabídkou neoplývá. „Na městském úřadě je přístup jen ve výjimečných případech a pouze pod heslem. Wifi je k dispozici veřejně v informačním centru na Panském dvoře. I tak si zájemce musí vyžádat heslo od správce," řekla mluvčí veselské radnice Petra Pavková.