Kromě nových atrakcí ve školce, jejíž areál samozřejmě není volně přístupný, neměly maminky s malými dětmi ve městě kam na nové a moderní prolézačky.

Teď budou ve Vracově taková místa hned dvě. Jedno už slouží, druhé bude do pár měsíců. „Získali jsme dotaci z evropského programu Leader na vybudování dětského hřiště. Podařilo se nám sehnat dodavatele, který byl natolik levný, že jsme významnou částku dotace jetě ušetřili,“ informoval starosta Vracova Ladislav Šmýd.

Hřiště u nových bytovek v Borové ulici, které už děti během prázdnin využívaly, stálo přibližně dvě stě tisíc korun. Dotace přitom byla více než tři sta čtyřicet tisíc korun. Je na něm pískoviště, houpačky, tabule pro malování či skluzavka, ale také posezení pro maminky.

„Požádali jsme si u programu o výjimku v projektu a tu jsme získali. Abychom dotaci celou využili, použijeme ji ne k vybudování jednoho hřiště, ale dvou,“ uvedl starosta.

Druhé hřiště bude v Luční ulici mezi bytovkami a domem s pečovatelskou službou. Tam radnice s podobným využitím prostoru dlouhodobě počítá. Obě hřiště si budou podobné.

Dodavatelská firma, která zajištovala výrobu prvního hřiště, slíbila dodat jednotlivé prvky k druhému do konce října tohoto roku. Radnice si proto vytyčila jako termín instalace listopad. Do konce roku by tak mělo být vše hotovo.