Novou „smutečku" uvítají ti, kteří kvůli pohřbům museli cestovat do Veselí nad Moravou nebo Kyjova. „Občanských pohřbů máme ve Vracově více než dvacet ročně. Navíc plánujeme, že tuto možnost nabídneme také okolním obcím," nastínil plány Repík.

Na opravu místa posledního rozloučení vyčlenilo město dva a půl milionu korun. Kvůli kanalizaci a přívodu vody se ale práce prodraží. „Předpoklad je takový, že budeme muset rozpočtovým opatřením částku ještě navýšit," informoval starosta. Upozornil, že prozatím neví, kolik peněz nakonec na opravy půjde. „Počítám s tím, že bychom se měli vejít do tří milionů korun," myslí si starosta.

Objekt byl asi třicet let rozestavěný. „V levé části budovy se nachází kamenictví. Pravá část, která se nyní opravuje, nebyla dříve ani zkolaudovaná jako obřadní síň," přiblížil Repík.

Stavba ze sedmdesátých let byla po revoluci zakonzervovaná jako nedokončená smuteční síň. Později plnila funkci prodejny nábytku a skladu. Slavnostní otevření opravené budovy je naplánované na přelom února a března.