Výrobek byl mezi pěti, jež získaly cenu veletrhu, kterou osobně předával slovenský prezident Ivan Gašparovič. „Ocenění považujeme za velký úspěch, hlavně proto že se jedná o všeobecný strojírenský veletrh,“ uvedl jednatel firmy Jiří Vrbovský.

Podle něj nebývá obvyklé, aby zrovna výrobek jako vrtáky získal cenu na veletrhu, kde většinou vítězí zcela jiné přístroje. Firma se dokázala prosadit mezi tisícovkou účastníků. Společnost vyrábí vrtáky v bývalé Šroubárně Ždánice a v březnu si nechala jejich novou geometrii patentovat.

Nový tvar přispívá k delší životnosti a k přesnosti vyhloubené díry, dobře se i ochlazuje. „Nová technologie zamezuje „tancování“ vrtáku v materiálu a taky na něj není potřeba tlačit, díra je potom mnohem přesnější,“ popsal výhody vrtáků Jiří Vrbovský. Podle něj je pro přesnost vrtání důležitá i vyšší rychlost nového vrtáku. „Zkoušeli jsme je při vrtání do ocelového plechu a je pravda, že se nesmekají a díra má pravidelný kulatý tvar.

Navíc dobře nabrousit vrták není jednoduché a u těchto výrobků to zvládne i laik,“ popsal přednosti zboží obchodník Radek Anděl. Ten předpokládá, že uvedením těchto výrobků na trh vývoj vrtáků v této firmy nekončí.