Výběrové řízení ještě není uzavřené. „Konaly se pohovory s přihlášenými kandidáty a zveřejnit výsledky bude možné až po schválení radou,“ uvedla včera krajská mluvčí Monika Brindzáková. Nejbližší zasedání mají radní v pondělí.

Deník Rovnost zjistil reakce z pohovorů od dvou z pěti kandidátů. „Ze svého vystoupení mám dobrý pocit, zodpověděl jsem všechny dotazy komise. Cítil jsem, že mířím na čelní místa,“ svěřil se bývalý ředitel hodonínské nemocnice Antonín Tesařík.

Naopak tak nadšený nebyl nynější šéf kyjovského zdravotnického komplexu Petr Svoboda. V minulosti vedl nejen nemocnici v Kyjově, ale také v Karlových Varech a v Brně. V kyjovské pracuje už šestý rok. „Připomněl jsem, jakých úspěchů naše nemocnice dosáhla, že je nejlepší v kraji po všech stránkách, ať už nejnižší mortalitou, či nejvyšším počtem ošetřených. Mé plány do budoucna ale už nebylo možné přednést,“ posteskl si Svoboda.

Oba zmínění uchazeči mají i zkušenosti s krajskou politikou. Svoboda kandidoval v roce 2012 jako dvojka Sdružení nestraníků. Tesařík je současný předseda zastupitelského klubu opozičních křesťanských demokratů.

Právě kvůli politice složil v roce 2012 svoji funkci v hodonínské nemocnici. „Měl jsem dilema, zda odejít, ale nechtěl jsem zklamat lidi, kteří mi dali preferenční hlasy,“ připomněl Tesařík, který se tehdy stal krajským radním.