První zátahy se po oba dny konají v osm hodin ráno. „Mnoho poznání pro děti i dospělé či prodej ryb v podnikové prodejně,“ lákají rybáři k návštěvě. Chybět nemá ani hudební program či expozice rozmanitých rybích druhů.

Ředitel rybářství Jiří Janoštík Deníku řekl, že letos připravovaný ročník lze pokládat za restart obnovy předchozí tradice. Po minulých pauzách by se výlovy nadále měly konat každoročně.

Výlov teplického spodního Zámeckého rybníku v 90. letech minulého století.
RETRO: Výlovy rybníků jsou magnetem pro lidi. V kádích šplouchají kapři a štiky

„Po organizačních změnách to můžeme brát jako nultý ročník. Rádi bychom se k této tradici vrátili s pravidelností. Na doprovodném programu spolupracujeme s Domem kultury Hodonín tak, aby při akci každý dělal to, čemu rozumí nejlépe,“ sdělil ředitel Janoštík.

Naposledy se výlov konal v roce 2019, předtím měl dokonce šestiletou pauzu. Událost v minulosti patřila k hojně navštěvovaným, vyrážely na ni celé rodiny s dětmi. Vstup je zdarma.

  • Nejste na fotkách z výlovu v roce 2019?
  • A takhle to vypadalo v roce 2010

Nahrává se anketa …

Podělte se s námi o vzpomínkové fotografie z výlovů let minulých. Možná máte ve své fototéce snímky aktuálních a kapitálních úlovků, pošlete nám ho s vaším jménem a místem lovu na ryby@denik.cz

Děkujeme

Banner rybyZdroj: Jan Lakomý