„Pro návštěvníky jsme si letos připravili rybí speciality z kapra, kterého nabídneme smaženého a na zelenině. Smažený bude i pstruh, kterého ale mohou návštěvníci ochutnat i na česneku v těstíčku a chybět nebudou ani karbanátky z tolstolobika a amura," uvedl za pořádající Rybářství Hodonín Radek Čučka. Jak dále uvedl, v nabídce budou letos také haláslé, což je rybí polévka a k ochutnávce budou i uzené ryby. Připravený je i tradiční prodej ryb. Příchozí si mohou domů odnést candáta, štiku, sumce, lína, kapra, amura, tolstolobika, pstruha a karase, o jejich přípravu přímo na pánev či do hrnce se postarají rybáři.

Doprovodný program bude podle Čučky tradiční. I letos jím provede vodník, který vždy popíše, jak rybáři při zátahu postupují i jaká je historie rybníkářství na Hodonínsku. „Připravili jsme také kolo štěstí, ve kterém se soutěží o čerstvé ryby. V případě nepříznivého počasí máme připravený stan pro přibližně čtyři sta lidí," doplnil Čučka.

V oba dny výlovy začnou v devět hodin a potrvají do šestnácti hodin.

O víkendu se uskuteční také výlov přehrady v Blatničce, který tradičně pořádá Rybářství Minařík. Také v Blatničce na příchozí čekají rybí speciality, prodej živých ryb, kolo štěstí, atrakce pro děti a hlavně ukázka rybářského řemesla.