„Zatím se jedná jen o počítače, protože informatika je nejvíc potřebná pro rozvoj regionu. Pokud půjde všechno dobře, tak bychom chtěli, aby v denním studiu bylo v příštím roce víc lidí,“ řekl rektor Evropského polytechnického institutu Oldřich Kratochvíl. Studenti tak nahrazují vojáky, kteří měli v téže budově rovněž učebny.

Před rokem zahájila škola výuku v menším objektu na Žižkově ulici, do té se však vejde pouze jeden ročník. Teď má podle Kratochvíla škola dostatečnou kapacitu pro tři ročníky. Budovu prodalo škole město, jehož zastupitelé dali přednost vzdělávací instituci před investorem, který nabízel, že tu vystaví byty a navíc slíbil městu výhodnější podmínky prodeje než škola.

„Já jsem vsadila na vysokou školu a jsme velice ráda, že tyto prostory získala. Vzdělání je podle mě nejlepší investice, protože vzdělaný člověk snáze získá dobře placenou práci a může pomoci i regionu. K městu, kde studují, získávají lidé zvláštní vztah, rádi se tam vracejí a rádi mu také pomohou,“ řekla místostarostka Hodonína Zuzana Domesová.

Přečtěte si také: Absolventi mají větší šanci