Náklady na novinky se pohybují i s daní kolem částky deseti milionů korun. „Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury je více než sedm milionů korun,“ přiblížil tajemník.

V současnosti jde o první fázi, která má skončit koncem června. Na první etapu má navázat druhá, v níž půjde o opravy stávajících chodníků, které vedou k jednotlivým bytovým domům a kde místní upozorňují na jejich špatný stav.

Stavební práce na aquaparku a v jeho okolí si vynutily uzavírku části ulice Mezivodí od prvního březnového pondělí.
Omezení a větší nápor v Kyjově. Kvůli aquaparku je na dva měsíce uzavřená ulice

Tady se mají ještě v letošním roce postarat o nápravu pracovníci Technických služeb Kyjov. „Ve třetí fázi by mělo dojít k vybudování, respektive rekonstrukci stávajících parkovišť,“ doplnil Zdražil.

Řádné parkoviště tak vznikne u sídliště U Vodojemu také v blízkosti křižovatky ulic Brandlova a Nětčická, kde je nyní složený stavební materiál. Opravovat se tady bude i parkoviště podél hřbitovní zdi, kde si zřízení staveniště vyžádalo už i pokácení několika stromů.

Zahájení výstavby okružní křižovatky u hodonínského Pánova.
Přestavba křižovatky smrti u Hodonína odstřihla od města Ratíškovice i Pánov

Při stavbě musí řada místních počítat s tím, že si přeparkují. A i další řidiče čekají jistá omezení. Projíždějící po silnici druhé třídy mají zúženou vozovku v Brandlově ulici. Provoz na silnici ve směru na Kostelec pak řídí semafory.