Nesouhlas stávajících obyvatel se dostal i na program pondělního zastupitelstva. „Záměr nerespektuje vymezené hodnoty území. Svými objemovými parametry znehodnocuje okolní ráz ploch, narušuje kvalitu urbanistického, architektonického a přírodního prostředí,“ napsali místní v Petici.

Navíc i podle odborného posudku Františka Slabáka záměr nedovoluje územní plán. „Při předchozí výstavbě se musel dodržet odstup od sousedních domů i od silnice,“ přiblížil Slabák s tím, že problematický by byl také výjezd z plánovaných domů do vytížené krajské silnice.

Parkování v Kyjově na Masarykově náměstí první zářijový den.
Modernizaci parkování s platbou kartou provází na Hodonínsku i sankce

Jak v pondělí před zastupiteli uvedl starosta František Lukl, na základě stanoviska městské komise pro výstavbu a urbanismus, budou o možných podmínkách výstavby objemnějších domů v zóně individuální výstavby jednat zastupitelé příště. Předběžně 18. října.

Lidé o nic nepřijdou

Jak navíc sdělil tajemník městského úřadu Igor Kalix, stížnost obyvatel nesplňovala formální náležitost petice. „To nijak nesnižuje váhu podnětu. Budeme se mu věnovat identicky jako petici, takže občané o nic nepřijdou,“ ujistil tajemník.

S-centrum v Hodoníně na začátku září 2021.
Kam s důchodci: bývalá ubytovna v Hodoníně se klientům S-centra neotevře

Podle Lukáše Grmolce, jednatele společnosti připravující sedm rodinných domů, je plánovaná výstavba podle stavebních norem a zákonů. „Čekáme na stavební povolení,“ řekl jednatel s tím, že za poslední tři roky se firmě podařilo Kyjov oživit už výstavbou padesátky bytů.

Rozsah budoucí výstavby v Brandlově ulici je navíc omezený předchozí důlní činností při těžbě uhlí.