„Připravujeme se na zvýšený dohled související se začátkem prázdnin. Obecně platí, že v hodonínských hospodách problémy s naléváním nezletilým nejsou. Zaměříme se více na parky a veřejná prostranství,“ sdělil ředitel Vašíček.

Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová upozornila, že popíjením alkoholu u velmi mladých lidí hrozí závažné zdravotní problémy. V krajním případě může dojít k bezvědomí i ohrožení života.


Nahrává se anketa ...

„Více případů nelze s počátkem prázdnin vyloučit, ale kolegové se s nimi na jižní Moravě setkávají po celé léto. V tomto období, kdy jsou děti více venku bez dozoru, počet událostí souvisejících s alkoholem roste,“ uvedla mluvčí Bothová.

Větší dohled v Hodoníně se v pátek týká rovněž frekventovaných přechodů. Dohlížet na ně budou strážníci, policisté i civilní pomocníci, kteří jsou ale poblíž škol k vidění po celý rok.

„Jejich práce si velmi ceníme. Musím říct, že jsme měli velmi dobrý výběr lidí," pochvaloval si ředitel Vašíček.

Záchranka při trávení letního času zároveň apelovala na používání chráničů a přileb při jízdě na kole či bruslích. „Vybavuji si případ, kdy dvě opilé dívky bez přilby jely na koloběžce a havarovaly. Převáželi jsme je do Dětské nemocnice v Brně. Tehdy došlo k velmi nebezpečnému spojení alkoholu a jízdy bez ochranných prostředků. Opatrnost je nezbytná rovněž při koupání,“ dodala mluvčí.