„Novostavba kompresorové a vakuové stanice zahrnovala nejen stavbu objektu samotného, ale také napojení na vnitroareálové rozvody, terénní úpravy a zpevněné plochy v okolí stanice. Jedná se o zdrojovou stanici medicinálního stlačeného vzduchu pro dýchání i pohon nástrojů a stanice vakua a jejich přívod k hlavnímu objektu nemocnice,“ přiblížil náměstek hodonínské nemocnice pro investice Milan Pospíšil.

Ke slavnostnímu předání této technologické stavby došlo při úterní návštěvě krajského radního pro zdravotnictví Karla Podzimka v Nemocnici TGM. Na stavbě se od listopadu loňského roku do letošního července činili pracovníci hodonínské Stavební firmy Plus. Celkové náklady na stavbu dosáhly na téměř jednadvacet milionů korun.

Poslední den bílé tygřice Charloty v hodonínské zoologické zahradě.
VIDEO: Bílá tygřice opustila zoo v Hodoníně, šelma pochází z nelegálního chovu

„Z toho Jihomoravský kraj přispěl částkou 510 000 korun na projektovou dokumentaci a patnácti miliony korun na stavbu objektu,“ doplnila manažerka nemocnice Bohdana Kuzmová Křepinská.

V květnu navíc v nemocnici získali lůžka pro extrémně obézní pacienty získala. Unesou až 454 kilogramů. Dvě bariatrická lůžka stála dohromady více než milion korun. Více se dočtete ZDE.