Jedním z prvních řidičů, které policisté na dálnici D2 před Brnem zastavili, však odměnu nedostal. Jeho služební auto bylo na první pohled přetížené a působilo značně potlučeně. „Auto je v tak špatném stavu, že řidič už ani nenastartoval,“ zhodnotil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Řidič musel na místě zaplatit pětisetkorunovou pokutu a čekal, až ho přijede odtáhnout některý z kolegů. „Jedu z Hustopečí do Rožnova pod Radhoštěm a spíše než pokutu teď řeším, jak se odsud dostanu,“ zhodnotil mladý muž. „Ať si s tím šéf poradí po svém, na špatný stav auta ho upozorňuju už dlouho,“ dodal pokutovaný řidič.

Odměnu nedostala ani rodinka, která již byla na cestě z Chorvatska. „Kontrola nám nevadí, je dobře, že to policie hlídá,“ říkala spolujezdkyně před tím, než jim policisté prohlédli doklady. „Místo odměny však dostanou pokutu, protože mají propadlou technickou,“ řekl Šváb.

Z odpočívadla však odjelo také několik spokojených řidičů s dárkovou taškou. „Řidiče je potřeba takto kontrolovat. O víkendu jsem jel cestou z chalupy kolem smrtelné nehody, řidiči jezdí příliš nebezpečně,“ hodnotil jeden z odměněných řidičů. V tašce od policistů si odvážel stínítka na okno, plechovku nealkoholického piva, kupon do dopravní soutěže Jezdím OK, jsem IN a kartičku s pokyny, jak postupovat při dopravní nehodě.

Podobné akce budou pokračovat celé léto.