Budova skrytá za plátnem letního kina nabízí mladým lidem od třinácti do dvaceti let zábavu i radu. Klubu se daří vtahovat mladé lidi z nečinného lelkování k aktivnímu trávení volného času.

„Nízký práh znamená, co nejmíň bariér pro vstup do klubu. Děcka nepotřebují vstupenku, nemusí nic platit nebo uvádět jméno,“ vysvětluje pracovnice klubu Věra Kožuská. V klubu ovšem nevládne anarchie, ale pravidla. Nesmí se v něm kouřit ani vnášet a konzumovat alkohol a drogy.

„Chodím sem hlavně za kamarády a za zábavou. Je tu hodně způsobů, jak trávit volný čas. Nejvíc mě baví počítač, kámoši a stolní fotbal,“ říká školačka Anna Pojezná. Mezi mladými lidmi je o klub zájem.

Když odpoledne otevře, přijde jich asi dvacet. K dispozici mají stolní fotbálek, šipky, beat box, lukostřelbu, keramiku, stolní hry, kytaru a další lákadla. Návštěvníci klubu jdou hlavně za zábavou, ale získají tu i radu. Zaměstnanci jsou schopní poradit a v případě potřeby zprostředkují péči pedagogicko psychologické poradny, lékaře či psychologa.

„V klubu se snažíme s mladými lidmi otevírat témata drog či násilí na neformální úrovni. Snažíme se zjistit jejich potřeby. Nejžhavějším tématem jsou alkohol a tvrdé drogy,“ sděluje další z pracovníků klubu Stanislav Ingr.

Na podzim připravují besedu s odborníkem na toto téma. Podle Stanislava Ingra potřebují mladí lidé lásku a hranice. „Když se jich zeptáte, co je nejvíc trápí a poslechnete si jejich návrhy řešení, pochopíte, co je vede k projevům, které nás tak vyvádějí z míry,“ míní Ingr.