Objekt opravuje obec poslední čtyři roky po menších částech. V současné době už zbývá doladit jen posledních pár detailů, například vyměnit betonovou dlažbu u vrat a vylepšit okolí. Střecha, fasáda domu a přilehlá stodola je už opravená. Do rekonstrukce je zahrnuta i renovace původního nábytku a zemědělského nářadí. Na zahradě by pak mělo vyrůst i pódium. „V září totiž chceme uspořádat folklorní akci, kde vystoupí mužské a ženské pěvecké sbory ze Sobůlek a okolí,“ doplnil starosta.

Z obecního rozpočtu ubylo každý rok asi půl milionu korun. Dotaci obec získala jen na opravu stodoly, která byla v tak špatném stavu, že by zimu nevydržela.

Názory obyvatel Sobůlek na investici do muzea se různí. „Nápad na zachování původního sobůlského domku není špatný, nicméně si myslím, že na tom obec teď není tak dobře, aby si mohla dovolit takové investice,“ uvedla obyvatelka Sobůlek, která si nepřála zveřejnit jméno.

Naopak jiná obyvatelka, Vladimíra Svobodová, záměr chválí. „Budova je původní a velmi krásná. Mám z toho opravdu radost a těším se, až tam uspořádáme burčákovou besedu,“ uvedla žena.