První místo letos získala Sabina Ingrová, která se porotě a divákům prezentovala pod číslem šest. Druhá skončila Tereza Kristová a třetí místo obsadila Dana Chovancová. Minimiss sympatie se stala Jana Střížová. Do devatenáctého ročníku soutěže se přihlásilo dvanáct děvčat ze čtvrtých, pátých a šestých tříd. „To je přesně počet, který potřebujeme na organizaci. Oproti minulému ročníku proto nebylo potřeba pořádat předkolo," uvedl Zdeněk Kunz, ředitel Domu dětí a mládeže Kyjov. Ten spolu s kyjovským Městským kulturním střediskem a agenturou Romance soutěž pořádal.

Mladé modelky musely na pódiu předvést dovednosti v několika disciplínách. „Připravili jsme úvodní tanec, představení sama sebe, otázky poroty, promenádu v pyžamu, volnou tvorbu a jako poslední přehlídku v šatech družiček," popsal ředitel.

Mezi soutěžícími byla patrná nervozita, podpořit je přišli jejich rodiče. Cenné rady své dceři Denise před tím, než vstoupila před diváky, poskytla například Miroslava Jakubčíková. „Když za mnou přišla s prosbou, že se chce přihlásit, napadlo mě, ať si to zkusí. Myslím, že vystupování před lidmi je pro ni dobrá zkušenost. Řekla jsem, že ji určitě podpořím. Na poslední chvíli ještě zvažovala, zda se vůbec zúčastní, měla totiž trému. Nakonec ji ale překonala," řekla maminka z Kyjova.

Do dětského klání se zapojila také Karolína Suchorová z Lovčic. „S nápadem přišli moji rodiče, vzala jsem to celkem dobře, protože si ráda zkouším hezké šaty," svěřila se.

V odborné porotě zasedli doktor Karel Longaver, Jana Kuchařová ze svatební agentury, pedagožka Tereza Kohoutová, učitel Jan Horák, Marta Kudelová ze ZUŠ a vítězka předchozího ročníku Minimiss Aneta Kozáková z Kostelce.

Součástí akce byl také doprovodný program. Zaplněné hlediště kyjovského kulturáku potěšilo vystoupení břišních tanečnic, mažoretek a flétnistek.