Během roku jednání zamrzla na mrtvém bodě a sousedé lesa, kteří za něj bojovali, si z něj dělají skládku stavebního materiálu.
„Kácení lesa, který vytváří podmínky pro zdravé životní prostředí včetně určitého klidu a pohody, považujeme za nepřípustné. Jeho zničením by došlo k nenahraditelné ztrátě,“ psalo se tehdy v petici.

Také kyjovský odbor životního prostředí plochu charakterizoval jako „porost s výrazně estetickou, kulturní, zdravotní, společenskou a rekreační funkcí“ a vydal nesouhlasné stanovisko. Sousedé jej totiž v době projednávání v rámci možností vyčistili od hromad štěrku nebo černých miniskládek.
„Teď už návštěva pracovníků životního prostředí nehrozí, takže si z toho udělali zase skládku. A jsou to v některých případech ti samí, co podepisovali petici,“ řekla jedna z majitelek lesa Jana Šedová.

Ta upozornila i na to, že hromady písku, štěrku či hlíny jsou z větší části na pozemku jednoho ze sedmičky majitelů, Ladislava Semmlera, kterého se nikdo ani nezeptal na souhlas.

„Vůbec o ničem nevím. Asi se tam brzy vydám, abych upozornil tamní obyvatele, že si to nepřeji,“ uvedl Semmler.
Jana Šedová také avizovala, že o vzniklé situaci v nejbližších dnech uvědomí kyjovský odbor životního prostředí, aby jej vyzvala ke kontrole.
Borový lesík má rozlohu přibližně jednoho hektaru a leží mezi Písečnou a Lesní ulicí.