„Stavba je pozemkového úřadu a je součástí pozemkových úprav. My jsme připravili pouze projekt,“ uvedl starosta Vnorov Antonín Gazárek s tím, že na polní cestu nyní mohou pouze lesníci a zemědělci, kteří mají v blízkosti cesty pozemky.

Pro ostatní řidiče aut je však cesta uzavřena. Přesto starosta připustil, že jde o nejkratší cestu mezi Strážnicí a Vnorovy, a proto ji hojně využívají cyklisté. V mapách je totiž zároveň zakreslená jako cyklostezka Marušky Kudeříkové.

„Všechny polní cesty postavené pozemkovými úřady jsou komunikace veřejné. Slouží jako přístupové cesty k jednotlivým pozemkům. Může je tedy využívat celá veřejnost a není v rozporu, pokud ji budou využívat i cyklisté. Naopak, je-li využití cesty rozsáhlejší, jde o lépe využité peníze,“ doplnila ředitelka Pozemkového úřadu v Hodoníně Milana Grauová s tím, že celá stavba vyšla na tři miliony a čtyři sta tisíc korun.

Nová cesta naváže na již hotový úsek dlouhý přibližně sedm set padesát metrů, který byl opravený na podzim loňského roku.

Z nového asfaltobetonového povrchu mají radost především místní. „Už se těším, jak na jaro vyrazím na brusle. Je to pěkná trasa a teď si ji užiji i jinak než pěšky, nebo na kole,“ pochvalovala si třicetiletá bruslařka Marcela ze Strážnice.