„S tímto nápadem přišel náš školník Jan Strážnický, který se o spuštění projektu a o vše kolem něj stará. Snad se líbí i dětem," říká ředitelka mikulčické základní školy Kristina Kolovrátková.

ZŠ Mikulčice TV je kanál na Youtube, který již více než dva roky slouží k uveřejňování krátkých videí ze života základní, případně i mateřské školy, a to zejména ukázek 
z besídek, divadelních či pěveckých vystoupení žáků a sportovních klání. „Když jsem pročítal internet, tak jsem zjistil, že něco podobného existuje u politiky i u sportu. Myslel jsem, že by se to dalo využít pro komunikaci ve škole jak pro děti, tak přátele školy," vysvětlil školník Jan Strážnický.

Po pořízení kamery mohli v Mikučicích začít. „Zájem je velký. U příspěvků máme už kolem devíti tisíc vzhlédnutí. Děti mají radost, protože navíc mohou videa přehrávat rodičům, babičkám či tetičkám," upozorňuje vedoucí projektu.

Podle něj byl největší zájem o video z divadelního představení deváťáků, kteří ho zahráli před odchodem. „Samotné představení bývá hojně navštěvované. Deváťáci zahráli například hru Slunce, sláma, Mikulčice, což je parodie na Slunce, seno. Jinak se zvyšuje zájem spíš náhodou, třeba když žáci zpívají nějakou známou písničku," zamýšlí se nad sledovaností mikulčický školník.

A jak vlastně funguje mikulčický televizní kanál? „Když se děje něco zajímavého, tak to rychle natočíme a pak se snažíme, aby se tento záznam dostal co nejrychleji na náš kanál. Chceme, aby kanál byl co nejvíc aktuální, takže záznam je na Youtube už ten den, kdy se akce koná," uvedl nápaditý školník. Je to právě on, kdo většinou nahrává videa do ZŠ Mikulčice TV. Ale například z poslední akce si natočili videa sami žáci. „Když byli na horách, tak přes různé úschovny poslali videa a než se vrátili, tak se na ně mohli podívat i další spolužáci. Je fajn, že mají k dispozici takové zpravodajství," myslí si Strážnický.

Příspěvky na školním kanále jsou různě dlouhé, od těch nejkratších minutových, až po půldruhé hodiny dlouhé záznamy divadelních představení.

Na internetu (klikněte zde) se objevují většinou už několik hodin po akci. „Nevím, že by něco podobného měli v okolí. Nijak jsem totiž náš školní kanál nepropagoval," dodal aktivní školník.