„Už nebude nutné platit hotovostně v parkovacím automatu s vyzvednutím potvrzujícího lístku, ale bude možné zaplatit poplatek za parkování buď SMS nebo přes staženou aplikaci,“ přiblížil novinku veselský starosta Petr Kolář s tím, že jde ve městě o zavedení dalšího smart prvku. „Využijí jej zejména mladší lidé, kteří si vyřizují potřebné věci přes mobilní telefon,“ sdělil starosta.

Bezkontaktní platby za parkování tak budou možné zadat jak formou SMS, tak například přes mobilní aplikace Park Simply či SEJF.

Součástí nového nařízení města, které schválili na posledním jednání veselští radní, je také rozšíření regulovaných oblastí pro parkování, a to o areál přístaviště, kde přibylo nově dvanáct stání pro osobní auta. A také o parkovací místa na loni zrekonstruované silnici v ulici Na Drahách. „V této části, kde jsou obchody, tak je samozřejmě potřeba, aby tam auta nestála celodenně, ale aby parkování sloužilo především zákazníkům,“ přiblížil Kolář. Také v této části ulice Na Drahách tak bude od pondělí do pátku mezi 8.00 a 17.00 a v sobotu mezi 8.00 a 12.00 fungovat princip první hodiny parkování zdarma. Právě tato doba má zákazníkům stačit k tomu, aby si nakoupili a odjeli. Ulice Na Drahách je v blízkosti železničního přejezdu u sídliště Hutník a je ve fialové zóně.