Čarovali při tom, oháněli se sekyrami a přemýšleli, jak vyzrát na soupeře. Tím jim nebyl počítač, ale lidé. Zúčastnili se turnaje v počítačové hře. Ten uspořádala internetová kavárna a herna Net aréna.

„Je to mód strategie Warcraft. Hrají tři hráči proti třem. Jedno kolo trvá asi hodinu,“ přiblížil pořadatel turnaje Martin Vaculík.

Každý si před samotným kolem vybírá postavy, které bude za sebe na obrazovce ovládat. Každé patří různá kouzla a už při jejich výběru musí soupeři vymýšlet strategii. Navzájem si musí dobýt své posvátné místo.

„V této hře se pořádají i mistrovství. Je to dnes jedna z nejhranějších her vůbec,“ přiblížil další z pořadatelů Oldřich Šrámek.

Do Hodonína dorazili hráči z širokého okolí. Přijeli ze Slovenska i například z Prahy. Utkali se o ceny v celkové hodnotě dvaceti tisíc korun. Vítězné mužstvo dostalo počítačové myši, podložky a paměťové karty. Šampiónem se stali domácí borci s přezdívkami Vazari, Shluke a Poniq.

Sobotní turnaj byl teprve třetí v pětileté historii herny. Až dosud nebylo v Hodoníně dostatek hráčů ochotných platit startovné. Pro majitele tak bylo výhodnější pořádat takzvané „meziherňáky“, ve kterých se Hodonínští utkávali třeba s hráči z Velkých Bílovic.

Tentokrát se proto pořadatelé snažili přitáhnout pozornost plakáty, které vyvěsili v několika obcích.