Vůz skončil ve čtvrtek na vrakovišti. „Majitel nereagoval, takže podle zákona bylo auto zlikvidováno jako vrak. Tento týden uplynuly potřebné lhůty, což umožnilo jeho odtažení na vrakoviště,“ informoval ředitel hodonínské městské policie Jindřich Vašíček.

Hodonínským nejen v tomto případě pomohl zákon o výrobcích s ukončenou životností.

Minulý týden totiž obdobným způsobem skončila dvě osobní auta Audi A4. Ty někdo nezákonně odstavil u garáží v lokalitě Mrkotálky. „Jejich majitelé vůbec netušili, kde se nacházejí jejich bývalá auta, počítali totiž s tím, že když je prodali, tak už jsou dávno přepsaná na nové vlastníky. Jenže nebyla. Následně nám tak dali souhlas k jejich likvidaci,“ připomněl šéf strážníků.

Oba vozy byly navíc zvláštně označené. Ani jedno auto nemělo svoji registrační značku. Jeden vůz měl registrační značku slovenskou, a druhý měl SPZ prvního. „Je otázkou, k čemu to mělo sloužit,“ podivil se ředitel městské policie. Jak dodal, díky tomu, že se městu otevřely nové zákonné možnosti, tak se podařilo odstranit ty nejhorší vraky. Podobný osud může v blízké době potkat i další dvě odstavená auta na parkovišti u autobusového nádraží.