Případ se stal 16. října. Žena se dostala do vody kolem sedmé hodiny ráno poblíž stanice městské i republikové policie. Upozornila na ni zdejší úřednice. Čtyřiadvacetiletý Lukáš Šťastný ženu zahlédl pod schody vedoucími z břehu k hladině.

„Bylo nutné schody seběhnout a jít pro paní, protože zcela evidentně nemohla sama vylézt z vody a potřebovala pomoct,“ popisoval situaci veselský strážník.

Ve Veselí nad Moravou přibude nové smart řešení bránící vjezdu vysokých kamionů do centra města po silnici I/54 podjezdem pod železnicí. Nyní opodál na stejné silnici finišují opravy.
VIDEO: Kamiony ve Veselí nad Moravou změří laser, má je varovat před podjezdem

Žena byla navíc v šoku. Měla ale štěstí v neštěstí. Proud v řece nebyl totiž natolik silný, aby ji odtáhl dál.

„Bylo jen kolem tří stupňů a voda poměrně studená. Paní byla ve svetru, třásla se zimou,“ pokračoval Šťastný, který je ve Veselí strážníkem dva roky.

Podle následných zjištění žena na břehu uklouzla a voda ji pak zřejmě odnesla po proudu o několik desítek metrů dál. Pak se zastavila o kamení v korytě, kde bylo méně vody. Poté, co ji strážník vytáhl na břeh, jí dal svoji budu, aby se alespoň trochu zahřála.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Podchlazenou ženu si vzal do náruče a vyšel s ní schody. Následně ji předal do péče přivolaných záchranářů.

„Byla v šoku, ale mluvila se mnou. Pak už dělali svou práci záchranáři,“ podotkl Šťastný s tím, že poté potkal i syna zachráněné ženy, který mu osobně poděkoval.

Díky a slova uznání si vyslechl ve středu odpoledne rovněž na radnici od starosty Petra Koláře a místostarosty Tomáše Nekardy. „Tím, že jste se nezalekl a skočil do vody a paní vytáhl, jste jí vlastně zachránil život. Chci vám za to moc poděkovat, a to nejen jménem celého vedení našeho města,.řekl bych i za celé město,“ uvedl starosta.

Venkovní kluziště ve Veselí nad Moravou bude letos na náměstí Míru.Venkovní kluziště ve Veselí nad Moravou bude letos na náměstí Míru.Zdroj: město