Již tradičně si mohou všichni ti, kteří chtějí Vánoce přivítat s nazdobeným adventním věncem a postupně zapalovat svíčky, zajít do strážnického domečku. Právě tam se letos opět uskuteční odpoledne, při kterém si lidé mohou adventní věnec vlastnoručně vyrobit.

„Zatímco vloni hrála prim fialová, smetanově bílá a měděná, letos přišli dodavatelé s novou barvou. Jde o takovou matnou, metalickou šedo – stříbrnou barvu, podobnou chirurgické oceli. Uvidíme, jak na ni budou lidé reagovat,“ uvedla organizátorka akce Marie Flašarová.

Podle té by se měl však každý tvůrce řídit především tím, jak v jakém barevném tónu a duchu je zbytek interiéru. Adventní věnce se budou v tělocvičně strážnického domečku vázat od čtrnácti hodin. Ti, kteří si nepřinesou své materiály mohou za symbolické částky nakoupit na místě.

Pletením adventních věnců zahájí předvánoční čtyřtýdenní období v sobotu sedmadvacátého prosince také v Hroznové Lhotě.

V Hodoníně zahájí advent adventní zvonění. Rozeznít zvonečky může přijít kdokoliv v neděli osmadvacátého listopadu na Masarykovo náměstí. Předtím však projde městem Zvonečkový průvod. Zájemci se do něj mohou zapojit hned na třech místech, a to u kulturního domu, městské knihovny a Masarykova muzea.

Sraz je na těchto místech vždy v sedmnáct hodin. Zvonečky si musí s sebou každý přinést vlastní. Akce na náměstí pak začne o půl šesté večer rozsvícením vánočního stromu a zpíváním koled. Na náměstí zazpívají pěvecké sbory Crescendo Hodonín a Abakuk z Mutěnic.

Hudební pásmo Tajemství adventu se pak uskuteční v sobotu sedmadvacátého prosince v chrámu Páně Panny Marie Růžencové v Louce. Během akce, která začne v patnáct hodin, vystoupí Mužský pěvecký sbor z Louky, chrámový sbor z Louky a loucká Schola.

ZUZANA ČERNÁ
JANA RYBOVÁ