„Představujeme tady naši nabídku oborů snad už od vzniku veletrhu, studují u nás totiž i děti z této oblasti. Největší zájem je o obory zahradník a ekologie," řekl pedagog Střední zahradnické školy v Rajhradě Stanislav Petrmann.

Pravidelně v Hodoníně láká ke studiu také Střední odborná škola z Nového Města na Moravě. „Máme otevřené železniční obory či dopravní logistiku a tady v okolí je nabídka pro umístění velká. Navíc České dráhy našim studentům poskytují maximální výhody a nový stipendijní program zavedla i Správa železniční dopravní cesty," uvedl učitel odborných předmětů na novoměstské škole Jan Jirků.

V jednotlivých stanovištích se představili i současní studenti. Budoucí sestry z Církevní střední zdravotní školy v Brně pomohly s tréninkem odběru krve z makety lidské ruky.

Z krajské metropole přijeli i mladí chemici Kristýna Rajsiglová a Marek Svoboda ze Střední průmyslové školy chemické. „Chemie mě vždycky bavila, byla mým koníčkem a tím také zůstává. Vybíral jsem školu jako hobby a zatím splňuje mé očekávání. Uvažuji, že budu v oboru pokračovat i na vysoké škole," řekl student třetího ročníku s tím, že má spolužáky až z Táborska.

Veletrh pokračuje v hodonínském kulturní domě i ve čtvrtek do 16.00.