„Po řadě kalendářů, které měly za cíl přiblížit historii našeho města, ať už to byly měšťanské domy, okolí řeky Moravy, jarmarky a tarmarky či vojenský život, přichází nyní kalendář zobrazující místní atraktivní stavby," uvedla mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová.

Na kresbách výtvarníka Jana Buchty se tak postupně po měsících objeví radnice, stará hřbitovní kaple v parku u zimního stadionu, budova Moravských naftových dolů, zámeček, obchodní akademie, hlavní pošta, vlakové nádraží, Galerie výtvarného umění, lázně, základní škola na Mírovém náměstí, Veslařský klub, novogotická hřbitovní kaple a kostel svatého Vavřince. „I když kreslím už dvacet let, zpracování kalendáře pro mě byla zajímavá zkušenost. Některé stavby jsem navrhl já, další prosadila radnice," řekl šestatřicetiletý hodonínský sochař a kreslíř, který s prací začal v říjnu.

O doprovodné texty ke stavbám, které jsou na přebalu kalendáře, se postaraly historičky Hana Sýkorová a Galina Rucká. „Téma vždycky vybíráme z několika navržených. Loni jsme zvolili tématiku vojenství a letos jsme se rozhodli spíše pro obrazovou variantu. Doufám, že se bude líbit a cena je také přizpůsobená k tomu, aby si jej lidé kupovali," uvedla vedoucí hodonínského odboru kanceláře starosty a místostarostů Zlatuše Vlašicová s tím, že už jsou připravená i témata na další léta.

Reprezentační kalendář vyšel nákladem osm set kusů a k dostání je v Informačním centru města Hodonína a v Knihkupectví Dvořáková.