„Bylo to úžasné, i když už musím z vody, která ale studená není. Jsem spokojená," řekla Eva Schmidtová, členka slovenských Ľadových medvedů.

Do studené řeky Moravy se pustil i organizátor Silvestrovského plavání na Lužáku Antonín Krejčiřík. „Voda je jako kafíčko. I na Lužáku má kolem deseti stupňů," pousmál se otužilec.

Možnost zúčastnit se mezinárodní akce a pozdravit se uprostřed hraničního vodního toku si nenechal ani strážnický potápěč Rudolf Bauer. „Letos jdu venku do vody poprvé, ale chtěl jsem podpořit tuto akci," řekl dvaašedesátiletý potápěč.

Na břehu naopak zůstal gólman Michal Žigo. „Byl jsem nachlazený, takže do vody nepůjdu," svěřila se opora fotbalových Vacenovic.

S myšlenkou Setkání moravských a slovenských přišel hodonínský otužilec a potápěč Jiří Humpolík. „Začínali jsme před osmi lety na Silvestra v rybníku Lužák. Spousta z nás jsme ještě ročníky, které si pamatují Československo a mnozí z nás jezdili setkání Čechů a Slováků na Velkou Javořinu. Tak mě napadlo, proč jezdit tak vysoko od nás z Dolňácka, když si můžeme udělat setkání tady," vysvětlil Humpolík.

Sobotní koupání bylo zároveň přípravou na poslední den v roce. „Učíme se tady vychytat drobné nedostatky, abychom setkání vylepšili na Silvestra. To bychom chtěli akci tady zopakovat," dodal organizátor.