„Půjde o takové venkovní sportovní zařízení, ve kterém si na své přijdou všechny generace. Jde o stroje, které nabízejí posilování, ale také protažení, uvolnění či masáž,“ uvedl k plánu obce starosta Václav Vágner.

Celkem je v plánu šest druhů cvičebního nářadí na kovových konstrukcích, jaké lze například vidět v některých brněnských parcích.„Byla možnost na takovou aktivitu získat dotaci, tak jsme si zažádali o podrobnější materiály. Vybrali jsme, co by bylo pro nás vhodné, a projekt pak uspěl v programu Leader. Hlavní schvalování už máme za sebou,“ připomněl starosta. Dotace bude činit téměř dvě stě padesát tisíc korun.

Teď už obec čeká jen na poslední a definitivní schválení dotace, aby hned poté zahájila výběrové řízení. Pokud nedojde ke komplikacím, fitpark letos bude.„Stavebně už potom nejde o příliš náročné práce. V podstatě jsou to základy a do nich se stroje ukotví,“ doplnil starosta.

Přístroje s názvy jako kormidlo či volant jsou součástí nabídky venkovních posilovacích strojů, které v posledních letech získávají na oblibě. Jsou často vyhledávané staršími lidmi, kterých neustále v ČR přibývá. Cvičení na nich totiž není tak namáhavé, jako na klasických strojích, jež bývají v posilovnách. Například volant má za úkol podpořit pohyblivost ramen a koordinaci. Na dalším z nářadí pak člověk při procvičování ramen současně sám sobě masíruje krční svaly.