Pořádá ji v rámci tradičních Dnů zdraví, které se právě v těchto dnech konají v Hodoníně, pro inspiraci na zpestření a ozdravění jídelníčku.

„Kdo se chce zúčastnit, může přinést vzorek své zdravé pomazánky a salátu ve středu od 12 hodin do budovy Městského úřadu na Horních Valech,“ vyzvala organizátorka soutěže. Přitom za každý přinesený salát o váze minimálně sedmdesát dekagramů a pomazánky alespoň 40 deka získá každý poukázku v hodnotě padesát korun.

„Soutěžní vzorky bude hodnotit odborná porota. Laickou ale mohou být všichni, kteří přijdou v 15.30, ochutnají a vyplní anketní lístek s hodnocením,“ vysvětlila Bohumila Macková. A jaké letos vyhlašují kategorie u salátů?

„Luštěninový, zeleninový a těstovinový,“ vypočítala ještě organizátorka ze sdružení Život a zdraví. Ta také předpokládá, že i pomazánky budou kreativně kombinované z nejrůznějších pestrých a zejména zdravých surovin.

„Určitě budou hlavně sýrové, tvarohové, luštěninové, rybí či zeleninové, ale nechejme se všichni překvapit!“ zve už na tuto středu Macková.

Při výrobě soutěžních vzorků prosí hlavně o to, aby soutěžící používali náhrady majonéz rostlinného původu.