I přes poměrně vysokou účast se na jednání nedařilo koalici. Nejdřív napadl zápis minulého zasedání Karel Balga z opozičních Nezávislých kvůli změnám rozpočtu, v nichž upozornil i na rozpor, který se týkal dvou set tisíc korun. „Zdá se mi velice divné, že zápis popisuje situaci, která vůbec nenastala," uvedl Balga.

Největší akcionáři VaK
- Hodonín: 29,29 %
- Bzenec: 12,69 %
- Veselí n. M.: 6,48 %
- Kyjov: 4,82 %
- Dubňany: 3,02%

Zisk 2015: 27 mil. Kč

Na to reagoval sociálně demokratický místostarosta Jiří Janda. „Necháme to určitě prověřit," řekl Janda.

Podobně se vedlo koalici i v případě nominace delegáta. Ještě v uplynulém týdnu ve vedení radnice zmiňované jméno radního Libora Střechy nikdo ani nenavrhl. Měl vystřídat lídra opozičních komunistů Jána Lahvičku, kvůli jehož oslovení „místostarosta" navrhli právníci města zrušení jeho loňské delegace.

To se nakonec většině zastupitelů podařilo. „Chtěli jsme jen vědět, kdo je znovu navržený. A ať na valnou hromadu půjde kdokoliv, tak s jakým pověřením tam jde," narážel předák Nezávislých Igor Taptič na to, že před volbou chybělo v podkladech radními doporučené konkrétní jméno.

Situaci se snažil zachránit starosta Milan Lúčka, který chtěl hájit zájmy Hodonína osobně. Jenže ke zvolení mu chyběl hlas. Naopak dva nad potřebných šestnáct jich dostal Lahvička, a to i při neúčasti dvou spolustraníků.