Hala v Kollárově ulici, stejně tak její palubovka, je stará asi dvaadvacet let. Podstatná proměna se uskutečnila v letech 2013 a 2014, na podlahu přišla řada na podzim v jedné z fází oprav. Postarala se o ni firma vzešlá z výběrového řízení.

V případě palubovky šlo o náklady ve výši asi dvou set šedesáti tisíc korun. „Součástí prací bylo broušení, nastříkání základního a dvou vrstev vrchního laku," sdělil jednatel městské společnosti Vesbyt, která halu provozuje, Miroslav Chalupa.

Jenže před několika měsíci se začaly objevovat první problémy. „Dosavadním řešením bylo pouze zatmelení kritických míst pracovníky společnosti Vesbyt. Nechápu, proč nebyla doposud uplatněná reklamace," poukázal Mořický.

K tomu ale Chalupa nevidí žádný důvod. „Stav palubovky odpovídá stáří a použitému materiálu, drobné závady nesouvisejí s nátěrem, lak nedrží dřevo pohromadě," vysvětlil jednatel Vesbytu.

podlaha v halesportovní hala pochází z první poloviny devadesátých let, stejně stará je i podlaha
poslední úpravy podlahy: podzim 2014
náklady na úpravu: 262 tisíc korun

Podle člena oddílu házené, který si nepřál zveřejnit své jméno, redakce je ovšem zná, se podlaha ve sportovní hale brousila jednou za deset let. „Vybroušení a lakování dělávala specializovaná firma ze Zlína, minulý rok na to Vesbyt najal někoho jiného. A po jednom roce je už špatná," řekl Hodonínskému deníku Rovnost člen oddílu.

Také upozornil, že v minulosti firma drátkovala, jak se renovaci staré podlahy říká, dvakrát a vždy bylo vše v pořádku. „Třísky jsou nebezpečné. Když po nich běhají děti, mohly by se zranit, například si je zapíchnout do stehna. Máme dokonce instrukce, abychom podlahu nemyli vodou. Hrát se na ní sice dá, ale potřebovala by znovu vydrátkovat," uvedl dále zdroj.

Tvrdí, že na dřevěné podlaze nejsou požadované tři vrstvy laku. „Je tam jen jedna. Proto se dřevo rozestupuje a palubovka vysychá," dodal. Podobně se vyjádřila zastupitelka za Veselskou volbu a vedoucí oddílu moderní gymnastiky, který halu využívá asi dvakrát do roka, Milada Niklová. „Podlaha by mohla být lepší. Nejsem odbornice, ale zdá se mi, že vrstva laku bývala dříve silnější a kvalitnější," zamyslela se Niklová.