Rohatečtí chtějí navíc v jednáních svého jednadvacetičlenného sboru v místních částech pokračovat. „Chtěli bychom uspořádat zastupitelstvo i v části na Kopci. V září, kdy bude ještě hezky,“ prozradil starosta obce Jarmil Adamec.

Lidé, kteří dorazili na jednání na Soboňky, se mohli ihned osvěžit. V nabídce byla bezplatně čepovaná vinná limonáda nebo jedenáctistupňové pivo z pivovaru Bernard. Malí návštěvníci zastupitelstva si naopak mohli odskočit na blízké dětské hřiště.

Zdroj: Deník/PetrTurek

Na úvod představily svou práci finanční a kontrolní výbory, a to slovy svých předsedů. Jednak bývalého místopředsedy vlády Zdeňka Škromacha, tak i výborného vytrvalostního běžce Luďka Durďáka.

Potlesk byl ale na Soboňkách slyšet v jiné souvislosti. Obecní zastupitelé totiž hlasovali o nových držitelkách Ceny obce Rohatec. Jednohlasně potvrdili obě navržená jména. Ocení tak třicetiletou příkladnou a pečlivou práci pro obec v podání ekonomky Jarmily Gurské a také veterinární lékařku známou v širokém okolí, Hanu Vičarovou. „Kromě jejích nepochybných odborných znalostí je mezi tisíci klienty a jistě i tisíci zvířecími pacienty oblíbená zejména pro svou velmi obětavou, vstřícnou a pečující povahu. Často neváhá svou lékařskou pomoc poskytnout ve svém osobním volném čase a mnohý lékař pro lidi by se od ní mohl učit, jaký přístup mám mít ke svým pacientům,“ řekl starosta při navržení nové držitelky Ceny obce Rohatec.

Před pondělním polednem zasáhla Hodonín bouřka. Potoky vody se valily nejen Národní třídou. Srážkami se plnily i okružní křižovatky v centru města.
VIDEO: Pondělní bouřka v Hodoníně způsobila potoky vody. Plnily i křižovatky

Obě laureátky chtějí Rohatečtí slavnostně ocenit na zastupitelstvu, které bude termínově nejblíže ke svátečnímu dnu vzniku republiky.

Zastupitelé ale také na Soboňkách řešili problémy, které je často trápí obyvatele Rohatce. Mezi nimi vynikl zejména nešvar v podobě parkování osobních aut na chodnících v obci. Místní ze Soboněk pak v závěru dvouapůlhodinového jednání požádali o zřízení retardéru pro zpomalení rychlosti aut projíždějících místní částí, a to i kolem blízkého dětského hřiště.