Vedení obce se rozhodlo pro opravy a zateplení historické budovy u hlavní silnice nejen kvůli samotnému venkovnímu vzhledu pohostinství, ale také kvůli tomu, že uvnitř mají místní k dispozici velký víceúčelový sál, kde se pořádaly kulturní akce včetně hodových zábav. „Lidé jej navíc využívají po křtinách, k oslavě narozenin, ale také k trachtám,“ přiblížil starosta Zdeněk Pantlík. Po posledním rozloučení mají dokonce místní pronájem sálu zdarma.

Revitalizovaný obecní rybník v Dražůvkách.
Rybník v Dražůvkách žije. Pomohly mu dotace od státu i kraje

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkObci se podařilo vysoutěžit opravy, zateplení a novou krytinu za více než pět milionů korun. „Podle smlouvy by mělo být vše hotové do konce září,“ doplnil starosta s tím, že ještě čeká na rozhodnutí státního fondu o poskytnutí dotace. Hospodu od předchozího majitele koupila obec před několika lety. „Poté, co jsme ji koupili, jsme opravili to nejnutnější v interiéru, vymalovalo se tam, pořídil se nový nábytek a dala se do pořádku kuchyň. Hledal se nájemce a podařilo se ho najít,“ připomněl Pantlík.

Jak napsal v dějinách Kyjovska historik Rudolf Hurt, hostinec se pro kulturní účely upravil v šedesátých letech minulého století. Restaurace je k vidění ale už na pohledech z éry první Československé republiky.