Opravy se podle ní budou zatím týkat pouze nového pláště. „Okna jsme už vyměnili dřív. Možná budeme muset ještě opravit část střechy. Momentálně řešíme takové detaily, jako jsou nouzové východy a jejich případné umístění," sdělila kostelecká starostka.

Po přípravě prováděcí dokumentace přijde na řadu výběrové řízení, poté začnou stavební práce. Ty mají stát zhruba čtyři miliony korun. „Na projekt jsme získali dotaci, která pokryje až devadesát procent všech uznatelných nákladů. Problém je v tom, že chceme zateplovat zevnitř. Předpokládáme proto, že ne na vše půjde dotace využít. Každý krok musíme dobře zvažovat," informovala Lochmanová.

Ta předpokládá, že plánovaná stavba se ještě prodraží. Kvůli výměně elektrických rozvodů. „Zvažujeme, že využijeme připraveného lešení. Jednáme s elektro firmou a topenáři, aby nenastaly po zateplení žádné komplikace s vytápěním," řekla starostka.

Budova kulturního domu stojí v obci od roku 1974. Deset let se v ní scházeli mladí lidé ze širokého okolí na diskotéku. Před pěti lety objekt převzala obec zpět do své správy. „Jsme rádi, že kulturní dům slouží znovu svému účelu," dodala Lochmanová.