Na posledním zasedání hodonínského zastupitelstva s touto myšlenkou přišel lidovecký klub a interpeloval městskou radu. „Chceme navrhnout, aby město do svého chodu zapracovalo systém hlášení závad a nedostatků. Měl by být velice jednoduchý s tím, že by pisatelé použili e-mail či SMS a poslali zprávu na danou adresu městského úřadu," přiblížil návrh lídr křesťanských demokratů Ladislav Ambrozek. Závada by měla být sledovatelná na webu i s aktuálním stádiem řešení a uvedením toho, kdo má její odstranění na starosti. „Může se tak zlepšit komunikace města s lidmi a ti tak budou více zapojení do jeho správy. Navíc budou mít možnost kontrolovat daný problém," upozornil Ambrozek.

Zároveň poukázal na podnětné webové stránky ani ne devítitisícového města – Semil. Tam místní najdou o události potřebné podrobnosti včetně data vložení zprávy. „Tento systém u nás funguje minimálně pět let. Lidé novinku přijali a nutili vedoucí odborů, aby si stav závad a nedostatků hlídali. Když totiž místní delší dobu viděli, že problém je v řešení, tak se na něj opět ptali," řekl tajemník města na Liberecku Miloš Sladký.

Hodonínští radní se na posledním zasedání zabývali interpelací o možnosti hlášení závad a nedostatků. V současnosti radnice provádí průzkum systémů raportů v jiných městech. „Na jeho základě hledáme nejvhodnější varianty softwarů a přemýšlíme o optimálním rozdělení úkolů mezi pracovníky úřadu. Zároveň porovnáváme finanční náklady na jednotlivé systémy," uvedla mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová.