Nyní oplocené torzo by ale už v příštím roce mohlo podle plánu radnice v blízké části sídliště Jihovýchod, kulturního domu i nové polikliniky začít řešit současný ožehavý problém. Tím je nedostatek parkovacích míst. „Máme zpracovanou studii na využití torza hotelu na parkoviště. Musí se ale ještě připravit projekt, abychom tam mohli parkování udělat. Sice chceme celou tamní oblast zpracovat komplexně, ale také už chceme s něčím začít tak, abychom tam lidem mohli s parkováním ulevit,“ uvedl hodonínský místostarosta Ondřej Fialík.

Prostory nikdy nedostavěného hotelu by měly nabídnout více než šedesát parkovacích míst. „V letošním roce bychom chtěli mít v rukou projektovou dokumentaci tak, aby se tam v příštím roce mohlo na parkování pracovat,“ přiblížil místostarosta.

Ilustrační foto.
Město uzavře sérii žalob za bourání hotelu a školy. S podmínkou

Připomněl, že podle zpracované studie bude možné v budoucnu tamní prostor řešit na patra. Primární je ale provést první fázi s více než šedesátkou parkovacích míst. Okolní prostor před kulturním domem se má zatím dostat do provozuschopnějšího stavu. To bylo také jedno z přání veřejnosti při posledních Hovorech s vedení města.

Místní, ale také hosté restaurace nebo návštěvníci akcí kulturního domu, využívají často parkovišť u blízkých bytových domů a také zpevněnou plochu před kulturním domem.

Přes tři sta lidí se zapojilo do ankety a vyjádřilo svoji zkušenost s parkováním na sídlišti Jihovýchod. Více než polovina byla krajně nespokojená.
VIDEO: Parkování v Hodoníně je boj. Na sídlišti Jihovýchod auta nervózně krouží

Výrazný vliv na obsazení volných míst pro stání mívají diváci přijíždějící sem za kulturou. To se potvrdilo například ve čtvrtek, kdy kulturní dům zaplnil koncert Kollárovců. „Narvané bylo úplně všechno, ve všech zdejších ulicích. Každé nové parkovací místo bude přínosem,“ podotkl ředitel hodonínského Domu kultury Petr Hruška s tím, že samotný kulturní dům má vyhrazené pouze jedno parkovací místo.

Jak doplnil šéf hodonínské městské policie Jindřich Vašíček, zátěží pro místní dopravu ale nejsou jen tyto nárazové akce. „V každém případě bude dobře, když tu přibydou nová parkovací místa. Jejich nedostatek tady trápí místní každý den, když vracejí z práce. K tomu se připojují komplikace spojené s kulturními akcemi a naopak dopoledne sem jezdívají na polikliniku k lékařům lidé, kteří se často snaží zastavit s auty co nejblíž. Pak tady ale řešíme zbytečné problémy téměř každý den, když řidiči nerespektují zákaz stání. Ten je tam kvůli tomu, aby dobrovolní hasiči mohli vyjet se svou technikou k zásahu, což může být kdykoliv,“ upozornil velitel strážníků. Problémy místních s parkováním na sídlišti Jihovýchod přiblížil Hodonínský deník v minulosti několikrát.

Ilustrační foto.
Po zbourání bývalého hotelu rostou dluhy. Hodonín se o peníze soudí už osm let

Možnost výstavby nového parkoviště v místě nedostavěného hotelu, který téměř před patnácti lety nechali zbourat tehdejší radní s odůvodněním zajištění bezpečnosti, se ale Hodonínským otevřela až v posledních letech. Radnice totiž v roce 2018 koupila torzo hotelu i s okolními pozemky zpátky v exekuční dražbě. Třetinový spoluvlastnický podíl pozemku pod hotelem s pracovním názvem 271 lůžek pak přibyl do majetku města předloni, koupí od státu. A nyní je v letošním městském rozpočtu pro projektovou dokumentaci na parkoviště po zdemolovaném hotelu rezervovaná půlmilionová částka.