„Objekt bychom chtěli do konce roku zkolaudovat, aby mohli hasiči bez problému fungovat,“ přiblížil místostarosta Louky Radim Buzík. Původní hasičárna musela ustoupit výstavbě kostela, který byl nově vystavěn v roce 1999. „Vedení obce tehdy přislíbilo, že hasičům vystaví nové místo, které by mohli využívat. Sbor ale nevydržel až do konce a rozpadl se. Na začátku letošního roku se ale dali znovu dohromady,“ informoval Buzík.

Na dokončení pilně pracují zaměstnanci obce. „Pokládáme podlahy, doděláváme úpravy,“ vysvětlila starostka Louky Anna Vašicová. Ta zároveň doplnila, že i samotní hasiči se podílí na svém novém útočišti, a to v rámci brigádnických hodin. „V sobotu se sejdou. Nechali si například namíchat potěr a vyrovnávali tam podlahy, aby měli svůj stánek co nejdřív funkční,“ pochválila starostka.

To potvrzuje i jeden z dobrovolných hasičů Vlastimil Horák. „Udělali jsme nahrubo podlahu, měli bychom pokládat dlažbu. Zázemí v přízemí by také mělo být hotové,“ potvrzuje.

Hasiči se v novém místě nemusí bát. Budou mít totiž milou společnost.. „Budeme se dělit se zahrádkáři. Ti budou ale v jiné části,“ doplňuje Horák. Podle toho se jedná spíše o víceúčelové místo.

Obec zatím nedořešila otázku, jak využije podkroví novostavby. „V podkroví bude buď obecní byt, nebo ho budeme také využívat my,“ odkryl Horák. Pokud by ho dostali hasiči do svých rukou, o využití už mají představu. „Měla by tam být zasedací místnost, kterou bychom využili na sport. Dali bychom tam asi stůl na stolní tenis,“ uvažuje Horák.

Požárníci se však nezaměří pouze na sebe. Časem by chtěli rozšířit své řady, a poskytnout tak vyžití mladým. „S náborem musíme ještě počkat, až bude vše hotové,“ doplňuje Horák.

Tuto myšlenku podporuje i obec. „Ze strany mladých žáků školy je o to velký zájem,“ posoudil Buzík.
Pokud by vše dobře šlo, v příštím roce by se už i mladí zájemci o dobrovolné hasičství mohli začít účastnit soutěží. Ty letošní hasiče z Louky ještě minuly. „Letos jsme to ještě nezvládli. Na soutěže se ale chystáme,“ zdůraznil Horák.

O zájmu o dobrovolné hasičství svědčí i nárůst samotných hasičů. Těch bylo na začátku letošního roku sedm. „Teď je nás s nepřihlášenými sedmnáct,“ uzavřel Horák.